Open Monumentendag in Bussum

Bussum

Contact

Diverse locaties in Bussum
Brinklaan 82
1404 ES Bussum
Plan je route

Meer over Open Monumentendag

Aankomsthal station Naarden-Bussum

Op zaterdag 13 september en zondag 14 september is het landelijke Open Monumentenweekend. Ook in Bussum worden verschillende monumenten en kerken opengesteld voor het publiek en zijn er activiteiten.

Wandeling door de villawijken
Wandel onder leiding van een gids een wandeling door het Prin…

Op zaterdag 13 september en zondag 14 september is het landelijke Open Monumentenweekend. Ook in Bussum worden verschillende monumenten en kerken opengesteld voor het publiek en zijn er activiteiten.

Wandeling door de villawijken
Wandel onder leiding van een gids een wandeling door het Prins Hendrikpark en het Spiegel. Tijdens de wandelingen wordt speciale aandacht besteed aan de architecten die Bussum in de eerste decennia van de vorige eeuw deze fraaie villawijken hebben bezorgd. De bijzondere architectuur en historie van een aantal panden zal centraal staan. De startplaats is het documentatiecentrum van de Historische Kring Bussum die gevestigd is in een zijvleugel aan de voorzijde van het monumentale station Naarden-Bussum.

Hop-on-hop-off met een historische bus
Vanaf het documentatiecentrum van de HKB vertrekken historische bussen, zoals die daadwerkelijk in de jaren 50/60 reden. De twee bussen rijden de gehele zondagmiddag pendeldiensten naar OMD-activiteiten in de vier kernen van Gooise Meren. In die kernen, Muiden, Muiderberg, Naarden en Bussum zijn haltes vanwaar elke 30 minuten een bus vertrekt. De eerste bus vertrekt om 12.00 uur en de laatste ritten zijn om 16.00 uur.

Opengestelde monumenten

  • Koptisch Orthodoxe Kerk van Sint Verena
  • Mariakerk
  • Majella Kapel
  • Spieghelkerk
  • Station Naarden-Bussum

Wanneer

  • Zaterdag 13 september 2025
  • Zondag 14 september 2025

Locatie